« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
  • تماس

موضوع: "ریحانه آفرینش"

عامل سلامتی و تندرستی

نوشته شده توسطكبري جعفري 13ام تیر, 1398


حجاب مصونیت است،نه محدودیت‼️

 در پرده حجــاب نگاهشـان دار، تا نامحرمان را ننگرند، زیرا سختگیری در پوشش، عامل سلامت و استواری آنان است.

نهج البلاغه ، بخشی از نامه31

#نهضت_جهانی_نهج_البلاغه_خوانی
مهدوی ارفع

1562251712img_20190704_185431.jpg

سند زهرایی بودنم

نوشته شده توسطكبري جعفري 18ام آذر, 1397

چادر

 

چادرِ من

نه برای نشان دادن فقر در سریال ها است

نه لباس متهمان دادگاه و زندان ها

چادر من تاج بندگی من است

سند زهرایی بودنم را امضا میکند

 

 

بهایی برای بهشت تو

نوشته شده توسطكبري جعفري 16ام اسفند, 1396

مادر بارزترین منشا آسایش و مهر و عالیترین منبع سعادت خانوادگی است. کامروائی در خانه، احساس امنیت و آرامش در آن و نیز احساس قدرت و استقلال کودکان در خانواده بستگی به وجود مادر دارد.روز مادر 

 

مادر رنگ دهنده  شخصیت کودک و حتی سازنده آن است. کار او ظریف و حساس است، با دست های خود او را نوازش می دهد و با قلب مهربانش در دل کودک انقلاب و شگفتی بوجود می آورد.

اكنون به اختصار به ویژگیهاى مادر نمونه مى پردازیم, البته روشن است كه وقتى از مادر نمونه گفتگو به عمل می آید بیشترین مقصود, بر محور وظایف و اوصافى است كه در رابطه با فرزندان خود دارد و یا باید بدان متصف باشد, كه آن را در پنج بخش برمى شماریم.

 

نیازهاى عاطفى كودك

ابراز محبت و علاقه به كودك از دو جهت در شكل گیرى شخصیت كودك موثر است. اول آنكه بروز و ظهور استعدادها و قواى او كه خداوند متعال در وجودش قرار داده تا حد زیادى به آن بستگى دارد. پیش از این به نقش اظهار محبت در این خصوص توجه نمى شد و بیشتر خانواده ها تربیت فرزند را, در اعمال خشونت و تنبیه بدنى مى دانستند و پدر و یا مادر موفق را كسى مى پنداشتند كه فرزندان او هر چه بیشتر از او ترس به دل داشته باشند, در صورتى كه هم اكنون این قضیه كاملا به عكس است و تحلیل گران مسایل تعلیم و تربیت متفقند كه هیچ عاملى جاى محبت و نوازش را در بروز و رشد استعدادها و شخصیت كودك نمى گیرد. والدین موفق كسانى اند كه توانسته باشند بین خود و فرزندانشان رابطه اى دوستانه و صمیمى بر پایه احترام متقابل ایجاد كنند.

 

و دیگر آن كه كودك در آغوش گرم و محبت آمیز مادر و پدر است كه نوع دوستى و محبت به دیگران و علاقه مندى به سرنوشت آنان را می آموزد. كودكى كه خود از محبت كافى برخوردار بوده و در این زمینه اشباع شده است, دیگردوست و محبت ورز است, و به راحتى با كودكان دیگر مى تواند به ایجاد رابطه دوستانه اقدام كند. چنین كودكى دچار انتقام جویى و عقده گشایى و حسادت و خیانت و سركشى نمى شود و حتى الامكان بى مهری ها و تجاوزات دیگران را نیز با عفو و مهربانى پاسخ مى دهد. چنین انسانى كمتر در زندگى و روابط اجتماعى خود با شكست مواجه مى شود و جاذبه هاى نیرومند وجودى و عاطفى رشد یافته اش همه را به سوى او مى كشاند.

در خانواده اى كه كودك فقط از پدر واهمه دارد, تا وقتى او در خانه است آرام است, ولى به محض خروج او از منزل, با ناسازگارى و بهانه جوییهاى خود مادر را بیچاره مى كند.

 

ادامه »

کدام روز برای روز زن بهتر است؟

نوشته شده توسطكبري جعفري 16ام اسفند, 1396

 

هر روز در ایران، نماد یك اسطوره و الگو است، هر روز نماد یك موضوع خاص!

روز میلاد حضرت علی«علیه‌‌السلام» نماد روز پدر و روز مرد، یعنی یك الگو برای تمام مردان جهان، كه مرد باید اینگونه باشد، پدر باید اینقدر از خودگذشتگی و فداكاری و مروت داشته باشد.

روز دختر به یاد حضرت معصومه«سلام‌الله‌علیها» یعنی دختر باید تا این حد پاك و عفیف بماند، تا این‌حد كسب معارف كند كه مقامی بسیار بالا از عرفان و اخلاق و اسلام كسب كند.

و روز زن!

این روز در ایران با سایر كشورهای جهان متفاوت است!

روزی كه ما آن را به رسمیت می‌شناسیم، روز میلاد حضرت زهرا«سلام‌الله‌علیها» است، روز بیست جمادی الثانی، اما این روز در جهان از سال  ۱۹۷۵ در سازمان ملل، هشتم مارس به‌عنوان «روز جهانی زن» برسمیت شناخته شده است و یونسكو نیز در سال 1977 آن را به عنوان «روز جهانی زن»،  به رسمیت شناخت.

 بسیار مشتاق بودم كه علت این نامگذاری را بدانم، چون علت نامگذاری در جهان قدری متفاوت از ایران است، هركدام از آن‌ها كه از شیرمرغ (روز جهانی شستن دست! روز جهانی خوراك، روز جهانی زبان مادری، روز جهانی ایدز) ‌تا جوون آدمیزاد (روز جهانی كودك، روز جهانی زمین، روز جهانی حقوق بشر) در این سیصدو شصت و پنج روزِ یك سال، مناسبت وجود دارد و برای هر یك، یك بزرگداشت در جهان! بر این مبنا است كه بر مبنای یك حركت و جوش و خروش دسته جمعی است، به طور مثال روز زبان مادری بخاطر این روز زبان مادری شد كه در بیست و یک فوریه سال 1952 پنج دانشجو در مبارزه برای تبدیل کردن زبان مادری خود یعنی زبان بنگالی به زبان رسمی، در کشوری که آن زمان پاکستان شرقی نام داشت و بعدها به بنگلادش تبدیل شد، جان خود را از دست دادند.

ادامه »

فاطمه زهرا(سلام الله علیها) الگویی تمام عیار برای جامعه اسلامی

نوشته شده توسطكبري جعفري 27ام بهمن, 1396

 

به لطف الهی در جامعه شیعی ما به خصوص در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به برکت خون شهیدان و نهضت نورانی حضرت امام(ره)، درباره این بانوی بزرگوار صحبت زیاد شده، هر چند که هنوز به بسیاری از ابعاد زندگانی تابناک حضرت در عرصه‌های مختلف توجه لازم را نکرده و به آن نپرداخته‌ایم.

یا فاطمه


فاطمه زهرا(سلام الله علیها) الگویی تمام عیار برای جامعه اسلامی هم برای زنان و هم مردان به شمار می‌رود و ما اگر امروز عزت و شرافت و دیانتی داریم، بخش قابل توجهی از آن را مدیون حضرت (سلام الله علیها) و حمایت و پشتیبانی ایشان از ولایت و امامت هستیم.


جایگاه بسیار رفیع حضرت فاطمه(سلام الله علیها) نزد پروردگار عالم و نیز دیگر حضرات معصومین(علیهم السلام) بر کسی پوشیده نیست. از امام رضا(علیه السلام) و امام حسن عسکری(علیه السلام) نقل شده که فرمودند:

« ما حجت‌های خدا بر شماییم و مادر ما فاطمه(سلام الله علیها) حجت خدا بر ما (اهل بیت) است».

این کلام عمیق و سنگینی است که شاید برای بسیاری از ما قابل درک نباشد اما نشان دهنده جایگاه و عظمت بانوی بی‌همتایی است که رسول الله(صلی الله علیه و آله) می‌فرمود: «پدرش به فدایش باد»


وجوه مختلف زندگی ام ابیها(سلام الله علیها) برای بشریت مایه الگوگیری است، چه آنکه ایشان چه در بُعد عفاف و حجاب، چه مسائل اخلاقی، خانوادگی و زناشویی، چه از حیث صبر و استقامت و به ویژه حمایت از ولایت و تبعیت از امام و رهبر خویش، بهترین اُسوه حسنه محسوب می‌شوند.

 

ام ابیها

ادامه »


 
خبرگزاری کوثرنیوز