« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
  • تماس
« شطرنج باز حرفه ایوحدت با تبری منافات ندارد »

سفره ای آماده برای همه

نوشته شده توسطكبري جعفري 22ام آبان, 1398

نهج البلاغه

ما نهج البلاغه می خوانیم

سفره ای آماده برای همه 

چرا هر حرکت خالص برای اتصال دادن مردم به متون اصلی و دستِ اولِ دین، بدون بررسی و تأمل، متهم به تهمت های ناروایی چون ” تفسیر به رأی"، “اخباریگری” ، ” قشریگری"، ” انحراف از دین” و … می شود؟

خداوند قشریّون و اخباریّون را هدایت و آنان که دانسته و عامدانه مصداق ” یُحَرِّفونَ الکَلِمَ عن مَواضِعِه ” و ” مَن فَسَّرَ القُرآنَ برأیِه ” هستند را از درگاه رحمتش محروم نماید. اما هر استفاده از قرآن و نهج البلاغه که تحریف و تفسیر به رأی نیست!!

بگذارید عنان کلام را به دست امام راحل ، حضرت روح الله قدّسَ الله نَفسَه الزّکیّه بسپاریم که کلامش، فصل الخطاب بی همتای عصر ماست.امام خمینی رحمه الله در کتاب شریف ” آداب الصلاه” در بخش آداب قرائت نماز و به بهانه بحث از آداب قرائت قرآن ( چون بخش اصلی قرائت نماز، سوره های قرآن است که در رکعات اول و دوم نماز خوانده می شود) نهیبی عالمانه و شجاعانه می زنند به کسانی که مردم را به بهانه ترس از غلطیدن در درّه هولناک تفسیر به رأی، از هر نوع تأمّل و تدبّر در قرآن کریم محروم کرده و می کنند! عالم نمایانی که روایات مربوط به نهی از تفسیر به رأی را – که معنا و موضوع و مصادیق خاص و روشنی دارد – چنان تعمیم داده اند، که هر نوع برداشت آزاد از قرآن کریم را ولو هیچ ارتباطی به تفسیر ندارد، منع کرده و آن را حرام و مستوجب عذاب جهنّم معرفی می کنند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع

کتاب گنج ناشناخته پدری
 ادامه دارد..

آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(1)
4 ستاره:
 
(0)
3 ستاره:
 
(0)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
1 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
5.0 stars
(5.0)
نظر از: فاطیما [عضو] 
5 stars

احسنت .ان شا الله اجرا کنم ..ممنون از متنتون

1398/09/09 @ 14:36
نظر از: رحیمی [عضو] 

سلام همسنگر عزیزم
الحمدلله که قدم در مسیر نهج البلاغه برداشته اید.
برای توفیق یافتن ما هم دعا کنید.

1398/09/03 @ 20:06


فرم در حال بارگذاری ...