« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
  • تماس

موضوع: "عرض تسلیت"

فِداها ابوها

نوشته شده توسطكبري جعفري 16ام آذر, 1398

حضرت معصومه

⚫️ شاخصه ‌های وجودی حضرت معصومه‌ سلام الله علیها

 حضرت معصومه‌ علیها‌السلام از مقام و جایگاه بالایی از جمله در عرصه علمی بهره‌مند بودند، در عصر امام کاظم‌ علیه‌السلام جمعى از شیعیان وارد مدینه شدند تا خدمت آن حضرت رسیده و سؤالاتشان را از او بپرسند. آن‌ها وقتی متوجه شدند که حضرت در سفر است، به ناچار سؤالات را تحویل خانواده حضرت دادند تا در فرصتى دیگر پاسخ آن را بگیرند.

آن‌ها به هنگام بازگشت به وطن، براى خداحافظى به خانه حضرت رفتند، در این زمان حضرت فاطمه معصومه‌ علیها‌السلام سؤالات را به همراه جواب‌هایش به آن‌ها داد و آن‌ها شادمان به سمت وطن حرکت کردند. اتفاقاً در مسیر بازگشت امام کاظم‌ علیه‌السلام را ملاقات کرده، و داستان را براى آن حضرت بازگو نمودند.

امام نوشته را گرفتند و پس از مطالعه وقتی دیدند که پاسخ هاى حضرت معصومه‌ علیها‌السلام همگى صحیح است، سه بار فرمود: «فِداها ابوها»؛ پدرش به فدایش باد.

مقام والای آن حضرت در عالم کشف و شهود نه‌تنها به‌خاطر فرزندی حضرت موسی‌بن جعفر‌ علیه‌السلام و خواهری امام هشتم‌ علیه‌السلام است، بلکه به‌واسطه مقام معرفتی خود ایشان نیز می‌باشد.

مرحوم محدث قمى مى‌فرماید: یکى از بزرگان قم به‌نام سعد خدمت على‌بن موسى‌الرضا‌ علیه‌السلام رسید، حضرت به ایشان فرمود: «یا سعد عندکم لنا قبرٌ، قلت: جعلت فداک قبر فاطمة بنت موسى؟ قال: نعم من زارها عارفاً بحقّها فله الجنّة…»؛ یعنی ای سعد! قبرى از ما در بلاد شما است. عرض کردم: فدایت شوم قبر فاطمه دختر موسى‌بن جعفر‌علیه‌السلام ؟ حضرت فرمود: آرى، هر کس او را با معرفت زیارت کند بهشت برین جایگاهش خواهد بود. کلمه «عارفاً بحقها» که در روایات متعدد در مورد، فاطمه معصومه‌ علیها‌السلام آمده بدین معنى است که بدانیم پدر و برادر و اجداد حضرت معصومه‌ علیها‌السلام واجب‌الاطاعة هستند و باید به تمام برنامه‌ها و دستورات آن‌ها عامل باشیم که نتیجه آن جنت است.

 روایت دیگری را نویسنده کتاب کامل‌الزیارت به نقل از پدر و برادر بزرگوارش مطابق روایتى از امام جواد‌ علیه‌السلام چنین نقل مىکند: «مَنْ زارَ عَمَّتى بِقُمْ فَلَهُ الْجَنَّةُ»؛ هر کس (مرقد) عمه ام (حضرت فاطمه معصومه‌ علیها‌السلام) را در قم زیارت کند، بهشت از آن اوست».

 رسول اکرم‌ صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم می‌فرمایند که پاره تن من در قم مدفون می‌شود و هر کس به زیارت او بیاید بهشت بر او واجب خواهد شد، عبارت پاره تن من تنها یک بار دیگر در مورد فاطمه زهرا‌ علیها‌السلام بیان شده است.
بنابراین کلمه پاره تن از سوی پیامبر گرامی اسلام فقط در ارتباط با حضرت زهرا‌ علیها‌السلام و حضرت معصومه‌ علیها‌السلام از لسان مبارک پیامبر‌ صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم خارج شده است و قطعاً کسی که پاره تن پیامبر‌ صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم را در این سرزمین زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود…

حضرت آیه الله مکارم شیرازی/افق حوزه

 

ماتم پیغمبر است

نوشته شده توسطكبري جعفري 4ام آبان, 1398


شور ماتم در جهان است یا که شور محشر است
ناله جن و بشر از غم به عرش اکبر است

▪️ماتم پیغمبر است

این چه غوغایی است کاین سان گشته پیدا در جهان
هر طرف بینم به گردون رفته از مردم فغان
آه از دلها به گردون می رود از هر مکان
هر که را بینم ز خونٍ دل، دو چشم او تر است

▪️ماتم پیغمبر است

 

1572121314img_20191026_233749.jpg

داغ جوان سخت است.....

نوشته شده توسطكبري جعفري 11ام مرداد, 1398


غم تو داغ جوان است آه و زمزمه دارم
میان روضه تان روضه های فاطمه دارم

بهار عمر سر آمد رسید فصل خزانت
شرار زهر چو آتش نشسته بود به جانت

ز سوز زهر فتادی و رفت تاب و توانت
و خنده بر لب قاتل میان آه و فغانت

به خاک حجره نفسهایت یاد کرببلا بود
به سوز تشنگی ات ذکر یا حسین تو را بود

شهادت امام جواد علیه السلام را به تمامی محبان و شیعیانش تسلیت عرض می نمایم.

1564692808img_20190802_012222.jpg

ام المومنین....

نوشته شده توسطكبري جعفري 26ام اردیبهشت, 1398


سالروز وفات بانوی بزرگ اسلام ام‌المومنین، همسر وفادار پیامبر اکرم (ص) و مادر بزرگوار حضرت فاطمه‌ی زهرا؛ حضرت خدیجة الکبری سلام الله علیهما تسلیت باد.

1557948682img_20190515_232424.jpg

شیعه علی.....

نوشته شده توسطكبري جعفري 12ام فروردین, 1398


بشنویم و عمل کنیم!!


امام موسی کاظم علیه‌السلام می‌فرمایند:
اگر شیعیانم را زیر و رو کنم، جز ادعا چیزی دیگری ندارند و اگر آنان را آزمایش کنم سر از ارتداد درآورند و اگر ایشان را تصفیه نمایم از هزار نفر جز یک نفر خالص وبی غش نباشد و اگر غربالشان کنم با من جز خواص و نزدیکانم نمانند، فراوانند افرادی که برپشتی ها تکیه می زنند و می گویند: ما شیعه علی علیه‌السلام هستیم!!!

شیعه علی علیه السلام کسی است که کردارش گواه رفتارش باشد.

*روضه کافی ج1 ص471شهادت جانگداز هفتمین ستاره تابناک. امامت و ولایت ،امام موسی کاظم علیه السلام بر همه شیعیان و عاشقانش تسلیت باد.

 

1554064354img_20190401_003246.jpg


 
خبرگزاری کوثرنیوز