« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ »
  • تماس

موضوع: "فاطمیه"

فاطمه شناسی

نوشته شده توسطكبري جعفري 20ام بهمن, 1397


شرایط و ضروریات برقراری ارتباط روحی و قلبی با حضرت زهرا سلام الله علیها

حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها محور اصحاب کساء هستند. ارتباط روحی و قلبی با حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها طهارت فوق العاده ای در افکار می خواهد.

هر کسی به این ارتباط، راه پیدا نمی کند. همان طوری که انسان در اعمال و افعال، مراعات می کند، باید در افکار هم مراعات کند تا راه پیدا کند؛ چون آن بزرگوار، الگو و مصداق اتمّ عصمت و طهارت هستند. ایشان الگوی کسی قرار نمی گیرند، مگر اینکه آن شخص، مقداری از طهارت و عصمت را کسب کرده باشد.

در همین امور ظاهری یک بچّه‌ی سه ساله وقتی بخواهد فوتبال بازی کند، فلان الگوی جهانی را احتیاج ندارد؛ بلکه مثلا بچّه‌ی همسایه شان برای او کافی است؛ ولی هر چه پیش می رود، برای او روشن تر می شود که الگویش باید شخص قوی تری شود.

در طریق طهارت هم همین گونه است؛ مخصوصاً حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها رنجی از اهل دنیا کشیده اند که تقرّب به ایشان، با وابستگی به دنیا با آن پیچیدگی که دارد، حاصل نمی‌شود؛ چون نفس، انسان را به هم می پیچاند.

 دل باید آزاد باشد تا به تدریج با الگو ارتباط برقرار کند. اگر کسی با این مرکز، ارتباط روحی برقرار کرد، یک حقّی برای او مسلّم می شود که بقیّه ی اهل‌بیت علیهم‌السلام هم برای او احترام خاصّی قائل می‌شوند. در این صورت، خیلی از راه را پیموده است؛ ولی ما غالباً مشکلاتمان قبل از این مراحل است و برای رفع کردن این مشکلات، گریه بر حضرت سید الشهدا علیه‌السلام بسیار سفارش شده است.

بیانات حجت الاسلام حاج شیخ جعفر ناصری

#فاطمیه

1549703814img_20190209_124406.jpg

ساقی پر است جام نفس، بعد فاطمه

نوشته شده توسطكبري جعفري 19ام بهمن, 1397


جارو نکن عزیز من این خانه را به زور
بر دامنت نگیر دو دردانه را به زور

بگذار موی دخترمان را چنان که هست
دستت نگیر فاطمه جان شانه را به زور

بنشین کنار بی کسی ام چون نمی شود
آباد کرد خانه ی ویرانه را به زور

پژمرده ای و از همه ی اسم های تو
یادآور است روی تو “ریحانه” را به زور

مردی که کنده بود در قلعه را ز جا
وا میکند پس از تو در خانه را به زور

ساقی پر است جام نفس بعد فاطمه
دیگر نزن تعارف پیمانه را به زور

*حسین زحمتکش

1549596704img_20190208_065710.jpg

انقلاب اسلامی از آموزه های حضرت زهرا سلام الله علیها نشات گرفته است

نوشته شده توسطكبري جعفري 19ام بهمن, 1397

 

 

 مبارزه با انحراف از رهبری همان ادامه راه حضرت زهرا سلام الله علیها است و انقلاب اسلامی از آموزه های حضرت زهرا سلام الله علیها نشات گرفته است.

 

یکی از موضوعات مورد اهمیتی که باید دقیق مورد بررسی قرار گیرد، سیره سیاسی این بانوی گرامی است، اگرچه ایشان مظلوم هستند اما در دل این مظلومیت، سیره سیاسی مهمی نهفته است.

یکی از این مظلومیت ها که در دل خود هدف سیاسی دارد مشخص نبودن محل مزار ایشان است که باید بررسی شود.

یکی دیگر از این مظلومیت ها وصیت حضرت زهراسلام الله علیها به امام علی علیه السلام است که از همسرشان می خواهد تا او را شبانه غسل کند و شبانه به خاک بسپارد تنها در بعد عاطفی نمی گنجد و بیانگر دفاع از انحراف و رهبری است.

 مظلومیت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها در دفاع از ولی خود یک رویکرد و عمل انقلابی است و نهضت کربلا نیز نتیجه تربیتی بانویی است که نخستین مدافع مبارزه با انحراف رهبری است.

مبارزه با انحراف از رهبری و حمایت از خط و جریان ولایت در انقلاب اسلامی، همان ادامه راه حضرت زهرا سلام الله علیها است و انقلاب اسلامی از آموزه های حضرت زهرا (س) نشات گرفته است و مشاهده می کنیم دشمن نیز این موضوع را به خوبی متوجه شده است.

 

گزیده ای از سخنرانی آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر شنبه در مراسم عزاداری سالگرد شهادت حضرت زهرا(س) در حرم مطهر رضوی،

http://www.mehrnews.com

چرا حضرت علی (ع) از قاتلان فاطمه (س) انتقام نگرفتند؟

نوشته شده توسطكبري جعفري 1ام بهمن, 1397

 شبهه فاطمی

شبهه       

چرا حضرت علی «علیه السلام» پس از شهادت

حضرت زهرا «سلام الله علیها»از قاتل آن حضرت انتقام نگرفتند؟

 

 

 

پاسخ   

ألف. حق قصاص یکی از حقوقی است که خداوند برای ولیّ دم قرار داده است اما استفاده از این حق و اعمال آن، واجب نیست و ولیّ دم می تواند عفو کند، یا دیه بگیرد. افراد زیادی وجود دارند که پدران، مادران، فرزندان و نزدیکانشان به دست افرادی کشته می شوند اما بنا به دلایل شخصی و اجتماعی و رعایت مصالح مهم تر به جای گرفتن انتقام و قصاص کردن، شاید مسیر سکوت و اغماض را در پیش گرفته و یا حتی از حق خود بگذرند.

 

با توجه به اخلاق والای حضرت علی «علیه السلام» و تربیت شدن در دامن شخصیتی همچون نبی مکرم اسلام «صلی الله علیه و آله» و درک عمیق آن حضرت از شرایط حساس مسلمانان و اسلام و در کمین بودن دشمنان داخلی و خارجی، آن حضرت نیز سکوت را تنها راه نجات اسلام دانسته و برای حفظ و رعایت مصلحت بزرگتر حق خود را مطالبه نکرده و در خطبه شقشقیه به این امر اشاره کرده است.

 

مسیری که حضرت امیر «علیه السلام» در راستای حفظ اسلام انتخاب کرده بهترین دلیل بر حقانیت ایشان می باشد.
 

ادامه »

با نام فاطمه به جهان ناز میکنم

نوشته شده توسطكبري جعفري 1ام بهمن, 1397

 

نام فاطمه از مرغ دل‌ها آواى غم بر مى‌آورد.

ياد زهرا واژه‌هاى محزون و غربت‌زده را به غم‌نامه تبديل مى‌کند.

 

فاطمیه

 

ايام فاطميه مجموعه‌اى از جگرهاى سوزان، چشم‌هاى گريان، عزاداران سيه‌پوش و عاشقان دردآشناست. فاطميه فهرست غم است. سند مظلوميت است. ادعانامه شيعه است.

با نام فاطمه به جهان ناز میکنم

صدها گره ز همت او باز میکنم

خواهم که بگذرم به سهولت از صراط

با یک نگاه فاطمه پرواز میکنم


 
خبرگزاری کوثرنیوز